Skip to main content

ЕХОЕНЦЕФАЛОГРАФІЯ

Ехоенцефалографія (Ехо-ЕГ) – сучасний неінвазивний метод обстеження головного мозку, заснований на використанні високочастотних ультразвукових хвиль. Ця абсолютно безпечна діагностична процедура практично не має протипоказань, що дає можливість призначати її для виявлення патології головного мозку у маленьких дітей, вагітних жінок і пацієнтів у вкрай важкому стані.

Показання до призначення ехоенцефалографії:

Дане дослідження може бути призначено як метод первинної діагностики, якщо у пацієнта спостерігаються такі симптоми: часті головні болі і запаморочення, відчуття тиску на очі, шум у голові, зниження працездатності, погіршення пам’яті, уваги, напади нестачі повітря, раптові втрати свідомості, нудота, не пов’язана з прийомом їжі.

Ехоенцефалографія лікарі призначають для постановки точного діагнозу у випадках ішемічного інсульту, абсцесу головного мозку, запальних захворювань, геморагічного інсульту (внутрішньочерепного крововиливу), енцефалопатії, підозри на розвиток новоутворень головного мозку різного походження, для оцінки ступеня гідроцефалії (водянки головного мозку).

Ехо-ЕГ може бути призначена, якщо є симптоми пухлини гіпофіза, хвороби Паркінсона, а також для оцінки ефективності проведеного лікування різних захворювань.

Аналіз результатів, отриманих при проведенні ехоенцефалографії, дає фахівцеві важливі відомості про характер і ступінь ураження головного мозку і дозволяє об’єктивно оцінити загальний функціональний стан центральної нервової системи.