Центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги

Центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги являється одним з головних структурних підрозділів Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня № 27» Харківської міської ради.

Діяльність Центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня № 27» Харківської міської ради спрямована на організацію доступної та якісної лікувально-профілактичної допомоги дорослому населенню, динамічного нагляду за станом здоров´я населення району обслуговування, пропаганду і стимулювання здорового способу життя, покращення епідеміологічного стану серед населення, а також проведення організаційно-методичної роботи на етапі реформ охорони здоров᾿я та ін.

УКЛАДЕНИЙ ДОГОВІР №0000-2ХММ-М000 ПРО МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ ЗА ПРОГРАМОЮ МЕДИЧНИХ ГАРАНТІЙ ВІД 16.01.2019 РОКУ З НАЦІОНАЛЬНОЮ СЛУЖБОЮ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ.

Договір передбачає, що Центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги зобов’язується надавати пацієнтам послуги первинної медичної допомоги, а НСЗУ - оплачувати їх відповідно до встановленого тарифу та коригувальних коефіцієнтів. Перелік послуг, пов’язаних із наданням первинної медичної допомоги, визначено в Порядку надання первинної медичної допомоги (наказ МОЗ від 19.03.2018 № 504).

Це проведення профілактики, в тому числі профілактичних оглядів, 8 основних аналізів та досліджень, профілактичні щеплення, діагностика та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних станів  та супровід хронічних хворих.

Крім того, Центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги має виконати дві сервісні вимоги: надання медичних послуг у черговому кабінеті ПМД, у тому числі у вихідні і святкові дні, та технічну можливість попереднього запису (телефоном або в електронній формі) пацієнтів на прийом до лікарів.

Лікарі терапевти Центру первинної медичної (медико-санітарної допомоги) ведуть амбулаторний прийом по 6-ти денному змінному робочому графіку в дві зміни з 8.00 до 20.00 годин, в вихідні та святкові дні прийом проводиться черговим лікарем з 8.00 до 19.00 годин.

На теперішній час в Центрі первинної медичної (медико-санітарної) допомоги укладено більше 22 тис. декларацій з лікарями терапевтами і робота в цьому напрямку триває.

Для підписання декларації, пацієнт або його законний представник має надати документи:

  • паспорт громадянина України;
  • копію довідки про індивідуальний податковий номер;
  • і мати при собі мобільний телефон.

Законний представник пацієнта додатково подає документи, що посвідчують його особу та повноваження законного представника відповідно до законодавства.

Лікар заповнює декларацію в електронній формі, роздруковує і дає її пацієнтові або його законному представникові для перевірки. Якщо пацієнт виявив помилки в декларації, то вносяться виправлення і знову роздруковується декларація, доки пацієнт не засвідчить, що всі дані внесені правильно. Далі пацієнт або його законний представник підписує два примірники декларації, та забирає один примірник, а другий залишається у лікаря.

Діагностика та лікування.

Лікарі терапевти спостерігають за станом здоров’я пацієнта, встановлюють діагноз та лікують найбільш поширені хвороби, травми, отруєння. За потреби лікар дає направлення до фахівця спеціалізованої допомоги — отоларинголога, ендокринолога, хірурга тощо.

Аналізи і дослідження.

В пакет послуг, що надають лікарі Центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги входять такі аналізи і дослідження: загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою; загальний аналіз сечі; глюкоза крові; загальний холестерин; вимірювання артеріального тиску; електрокардіограма; вимірювання ваги, зросту, окружності талії; швидкий тест на вагітність; швидкий тест на тропонін; швидкі тести на ВІЛ, вірусні гепатити.

Візити додому та невідкладна допомога.

Лікар самостійно визначає необхідність візиту до пацієнта додому залежно від медичних показань. Лікар може телефоном дати поради щодо полегшення стану, а пізніше, під час прийому в закладі, направити на аналізи та дослідження, уточнити діагноз та призначити необхідне лікування. Лікар також може викликати екстрену допомогу до хворого, якщо буде така необхідність. Виклики додому не скасовуються.

У компетенції лікаря Центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги також окремі послуги паліативної допомоги: спостереження та оцінка стану важкохворого пацієнта, виписування рецептів для лікування больового синдрому.

Рецепти на ліки.

Рецепти на ліки, в тому числі за програмою «Доступні ліки», також виписує лікар Центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги.

Уже другий рік працює урядова програма «Доступні ліки». Пацієнти, які мають серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму, отримують якісні та ефективні препарати безоплатно чи з незначною доплатою.

До переліку «Доступних ліків» відбирали лише ті лікарські засоби, міжнародна непатентована назва яких є у Національному переліку основних лікарських засобів. Ліки проходили відбір з урахуванням рівнів захворюваності населення, поширеності хвороб та смертності, доказів порівняльної ефективності, безпеки та економічної доцільності лікарських засобів, а також галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

З 1 квітня 2019 року електронний рецепт на ліки за програмою «Доступні ліки» виписується виключно в електронній системі охорони здоров’я лікарем терапевтом Центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги пацієнтам, які підписали із ним декларацію.

Лікар терапевт Центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги також видає довідки, листки непрацездатності, направлення для проходження медико-соціальної експертизи тощо.

Комунальне некомерційне підприємство «Міська клінічна лікарня № 27» Харківської міської ради